üretim

SUSAM HAKKINDA

Susam çok narin bir bitkidir. Üretimi sıcak iklim, titizlik ve sabır gerektirir. İç piyasa ihtiyacı olan susam 1980 yılına kadar ülkemizde üretiliyordu. Günümüzde ise endüstriyel tarım yöntemleri elle hasadı zorlaştırmıştır. Her geçen gün saf ve doğal besinlere olan talep artmaktadır. Dolayısıyla ülkemizde üretilen susam yeterli gelmediği için ihtiyacımızı ithalat yöntemiyle karşılamaktayız.

sesame 36
Afrika

Bu kıtanın iklimi susam üretimi için oldukça elverişlidir. Müşterilerimize kaliteli, sağlıklı ve uygun fiyatlı susamı sunabilmek için susam üretilen tüm ülkelerdeki rekolte, kalite ve hasat tarihleri ekibimiz tarafından yakından izlenmektedir.

Alımı yapılacak susamların gerekli kontrol ve analizleri hassas biçimde tamamlanır. Özenle seçilerek onay almış ürünlerin satın alması yapılır. Yine de her parti susam son bir kez daha antrepolarda bekletilirken tekrar kontrolden geçer.

Susam artık BULAYHAN depolarına alınabilir.

BULAYHAN depolarına ulaşan susamlarımız, hijyen ve kaliteye en uygun şekilde siz değerli müşterilerimiz ve tüketicilerimiz için üretilir.

BULAYHAN depolarında susam; simitlik, pastalık, beyaz, bisküvilik, krokanlık, tahinlik olmak üzere ayrılır ve sizlerin istediği her kriterde susamlarımız artık sizler için hazırdır.

Susamlarımız, tahin üretimi için hazır hale getirilir ve BULAYHAN tahinleri artık üretilebilir. Üretilen tahinlerimiz hem tahin olarak hem de geleneksel tadımız helva olarak kullanılabilir.

Bulunan tecrübeli ve güvenilir kadromuz ile hem ürünün yapım aşamasını hem de ürünün dağıtım ve sizlere ulaştıktan sonraki aşamayı, özveri ile takip edip, her zaman ürünümüzün ve sizlerin yanınızda olduğumuzu söylemek isteriz.

Bulayhan Çörekotu, Haşhaş
iso 22000 300x200 1

En büyük başarımız çalışanlarımıza değer vermektir…

Selim Bayram BULAYCI

Yönetim Kurulu Başkanı
gimdes halal helal logo 3ADCC29B20 seeklogo.com
Start a Conversation
Need Help?
Chat with us